Televisie De expeditie-exit van Flo Windey: ‘De donkere stemmen in mijn hoofd waren opeens keihard terug’
Televisie Televisie Lynn Van Royen: actrice, herboriste en binnenkort ook auto-mechanicus ‘Ik wil honderd procent kunnen staan achter wat ik doe’, zegt Lynn Van Royen. ‘Want als je overal te zien bent, waarom zouden ze je dan nog vragen voor een exclusievere rol?’ Bij het begin van het tweede seizoen van Arcadia hebben we het met de actrice over eau de cologne, Colruyt-kookvideo's, luchtfilters en ... de pil.
Televisie Televisie Janne Desmet in Namibië: ‘In de woestijn mocht ik niet altijd voor anderen zorgen. Heerlijk!’ Ze is nu al te zien in De expeditie: Namibië en straks ook in het theater met een nieuwe voorstelling. Actrice Janne Desmet over het aangeven van haar grenzen, de herontdekking van haar lichaam en haar moedige ‘tante Danni’.
Radio & Podcast Radio & Podcast Evelien en Marlies Bosmans over hun podcast ‘Geisha’: ‘We hebben onderschat hoe neurotisch we zouden zijn’ In de speelse misdaadpodcast Geisha nemen Evelien en Marlies Bosmans een duik in hun fascinerende familiegeschiedenis. Wie was hun grootvader nu echt en waarom viel hun familie na zijn dood als mikadostokjes uiteen?
Muziek Muziek Daan over de film van zijn leven: ‘Mijn demonen zijn eindelijk op pensioen’ Duizelingwekkend hoge appelbomen, hemels zonlicht en stijlvolle auto’s: in de film van zijn leven ziet Daan Stuyven– die straks met Space een nieuw album op de wereld loslaat – ze allemaal voorbijkomen. ‘Nadien heb ik nooit meer zo expliciet mijn liefde aan een vrouw verklaard.’
Televisie Televisie Op het podium mocht Sali Haidara wél anders zijn: ‘En kreeg ik er nog applaus voor ook’ Ze speelde in #LikeMe en is nu te zien in De slimste mens ter wereld. Met een eigen poëziebundel en een debuutalbum op komst schudt Sali Haidara, actrice-zangeres-radiopresentatrice-lerares, haar moeilijke jeugd eindelijk helemaal van zich af.
Film Film ‘Nog nooit heb ik me zo hard níét achter een personage kunnen verstoppen’: Matteo Simoni over ‘Milano’ Met zijn ingetogen rol in Milano lijkt Matteo Simoni klaar voor een nieuwe stap. Al is er ook twijfel. ‘Welk pad moet ik de volgende jaren bewandelen? Dat van meer serieuze, artistieke rollen?’ Een gesprek over het vaderschap, Prins Carnaval en de zeggingskracht van wenkbrauwen.
Film Film De film van Dimitri Verhulsts leven: ‘Ik heb nooit een traan gelaten om mijn moeder, never’ Met Waarom Wettelen? maakt schrijver Dimitri Verhulst zijn debuut als regisseur. Maar hoe zou de film van zijn eigen leven eruitzien? Zes sleutelscènes, oftewel ‘mijn leven in zes vrouwen’.
Film Film Actrice Ruth Becquart: ‘Ik ben een introvert persoon, maar ik kan ook baldadig zijn’ In Julie zwijgt houdt een jonge tennisbelofte de lippen stijf op elkaar wanneer haar coach in opspraak komt. Maar noem de Belgische Oscarinzending geen MeToo-drama. ‘Het is tijd voor een nieuwe fase’, zegt actrice Ruth Becquart, die met de film haar debuut maakt als scenariste.
Muziek Muziek Naar de haaien en terug met Merol: ‘Ik wil de schaamteloze, sexy versie van mezelf zijn’ Merol stelt straks haar nieuwe plaat Naar de haaien & weer terug voor in de Lotto Arena. We gingen samen al eens een kijkje nemen. ‘We zijn allemaal zo bezig met onszelf tegenwoordig.’
Muziek Muziek Eefje de Visser over haar nieuwe plaat: ‘Mijn familie zal er blij mee zijn’ ‘Ik ben veel meer bevrijd van allerlei blokkades’, zegt Eefje de Visser. De Nederbelgische zangeres schudt onaangename herinneringen van zich af op haar nieuwe album Heimwee. Maar noem het niet ‘klef’.
Expo Expo Stephan Vanfleteren, de fotograaf die het licht wil vangen Van de hand van Nick Cave tot een gevallen herfstblad: voor het eerst toont Stephan Vanfleteren de foto's die hij voor het boek Atelier maakte in ons land. ‘Ik verzet me tegen de versnelling van de maatschappij.’
Televisie Televisie Joris Hessels is boos: ‘Het is tijd voor andere verhalen’ Met Willy's boot sluit Joris Hessels een tijdperk af. Na tien jaar empathische televisie wil hij meer ruimte geven aan zijn boosheid en ongerustheid. ‘Ik voel mezelf in opstand komen, en wil dat ook in mijn werk uiten.’
Muziek Muziek Douglas Firs is opnieuw vader geworden. Van een tweeling én van een nieuwe plaat Van drie toeschouwers in een illegaal Zwitsers café tot een bescheiden streaminghit in Azerbeidzjan: Douglas Firs heeft een hele weg afgelegd. Op zijn nieuwe plaat Happy, Pt.2 kijkt Gertjan Van Hellemont weer volop vooruit.
Televisie Televisie Anushka Melkonian: beluisterbaar in 'Bless the Mess', in het heetst van de strijd in 'Onder Vuur' Ze presenteert al enkele jaren samen met Kawtar Ehlalouch de populaire wekelijkse podcast Bless the Mess en maakt nu haar intrede in het derde en laatste seizoen van Onder vuur. Het gaat Anushka Melkonian voor de wind. ‘Ik wil niet in de zetel blijven zitten en wachten tot iemand me opbelt voor een rol.’
Radio & Podcast Radio & Podcast Maarten Vangramberen: ‘Waarom moest ik nu ook weer per se sportjournalist worden?’ Niets is zo verbindend als sport, vindt Maarten Vangramberen. Maar begint het Sporza-gezicht straks aan zijn laatste ‘monstersportzomer’? ‘Het is een groot misverstand dat je als openbare omroep alleen maar op de kleine sporten zou moeten inzetten.’
Muziek Muziek Billie Leyers en Jasper Maekelberg zijn Oyesono: ‘Het samen warm hebben, dat is ons concept’ Zij is een klassiek geschoolde pianiste, hij producer van Warhaus, Sylvie Kreusch en Balthazar. Samen vormen Billie Leyers en haar lief Jasper Maekelberg nu Oyesono, een ode aan de soundtrack van de jungle. ‘Die meeuw, dat ben ik.’
Podium Podium Een ChatGPT-interview met Lieven Scheire: ‘Play5, Play6, VTM 4, 5 en 28: ik snap het niet’ Dit weekend zakt u allicht weer met enkele tienduizenden af naar Wachtebeke voor de derde editie van het Nerdland Festival. Lieven Scheire over een nevenactiviteit die zo stilaan tot een serieuze dagtaak is uitgegroeid. ‘Lap, straks worden we nog de Studio 100 van de wetenschap!’
Radio & Podcast Radio & Podcast Waarom Joris Brys het moeilijk vindt om naar ‘Bompa Bockie’ te kijken Tussen voetbal en muziek, tussen weemoed en werkplezier: Joris Brys, de zachtste stem van Studio Brussel en Play 4. ‘Hoe meer routine, hoe moeilijker ik het heb.’
Televisie Televisie Karl Meesters, de presentator die zijn eigen programma niet kan zien In Niks te zien reist Karl Meesters met bekende muzikanten de wereld rond, als allereerste blinde presentator op de nationale tv. De weg daarnaartoe was ook al een waar avontuur.
Muziek Muziek 505-organisatoren Tijs Delbeke & Elisabeth Van Lierop: ‘Welke partij zal zeggen: “Menselijkheid? Bwa, ik weet het zo nog niet”?’ In plaats van een huwelijksfeest organiseren Tijs Delbeke en Elisabeth Van Lierop deze zondag 505, een breedgedragen ‘muziekevenement voor menselijkheid’. De opvolger van 0110? ‘Zie ons hier zitten: wij zijn klef en soft.’
Televisie Televisie Dieter Coppens: ‘Wij zijn het domste beest op aarde’ In aanloop naar het derde seizoen van Restaurant Misverstand, mag de doorgaans zachtaardige tv-maker van Down the Road en De wonderjaren zich nog eens kwaad maken. Over hoe we met onze natuur omgaan, bijvoorbeeld.
Televisie Televisie Jeroom, onze mens van het jaar: 'Televisie kan ook helend zijn' Met Boris, de reeks waarin hij de asse van zijn broer ging verstrooien in de Canadese bergen, raakte hij bij duizenden mensen een gevoelige snaar. Per ongeluk weliswaar. Cartoonist Jeroom Snelders is onze mens van het jaar.
Muziek Muziek Backstage in de AB: ‘Brihang en Boudy uit elkaar houden wordt almaar moeilijker’ Drie uitverkochte AB-shows, overal op de radio, straks een Radio 1-sessie: met zijn nieuwe album Droomvoeding maakt Brihang nog maar eens een groeispurt door. Backstage in de AB gingen wij op zoek naar de sleutel tot zijn succes.
Muziek Muziek 'Tool kan er een mep op geven, maar Beethoven nog veel meer': maak kennis met la jeunesse van Klara Clara De Decker en Sander De Keere, la jeunesse van Klara, over hun nieuwe podcast, het verband tussen Louise Farrenc en Beyoncé, en hun mapje vol dreigmails.
Boeken Boeken Maud Vanhauwaert: ‘Ik heb het gevoel dat ik opnieuw mag debuteren. En dat is een heerlijk gevoel’ ‘Eigenlijk probeer ik voortdurend met woorden te zeggen hoe weinig we met woorden kunnen zeggen.’ Een mailgesprek met Maud Vanhauwaert, die met Tosca debuteert als romanschrijfster. ‘Ik ben hier, terwijl ik wacht op je vragen, een kinderliedje aan het schrijven.’
Televisie Televisie Had Serine Ayari maar wat beter opgelet tijdens de opnames van 'Exen' Sinds haar break-up deze zomer kan Serine Ayari zich wel voor het hoofd slaan: ze had wat meer zoals Yasmine moeten zijn, haar personage in de nieuwe reeks Exen, haar eerste grote televisierol.
Expo Expo Dennis Tyfus, de kunstenaar die u een taxirit aanbiedt (maar zelf geen rijbewijs heeft) Hoeveel kunstenaars kent u die ’s morgens naar hun expo wandelen – van Antwerpen tot Turnhout? Aan de bezoekers van zijn tentoonstelling in De Warande biedt Dennis Tyfus nochtans een taxirit aan. Bestemming onbekend. Wij stapten in.
Televisie Televisie Mona Mina Leon (‘1985’): ‘Stop met te doen alsof vrouwen geen interessant leven zouden hebben’ Wapens, politie, auto’s: tussen alle testosteron in 1985, de nieuwe Eén-zondagavondreeks over de Bende van Nijvel, is Mona Mina Leon een zeldzaam baken van zachtheid. En zeggen dat de actrice niet eens zo lang geleden vooral als ‘stout’ en ‘sletterig’ werd weggezet.
Televisie Televisie Hoe Eva Kamanda in het nieuwe programma van Jan Jaap van der Wal belandde Op een dag werd Eva Kamanda gebeld door een Nederlands nummer. O fuck, dacht ze. Weer zo’n callcenter dat me een KPN-abonnement wil aansmeren. Nu is ze een van de correspondenten van Jan Jaap op zondag, Van der Wals nieuwe satirische talkshow.
Radio & Podcast Radio & Podcast Pien Lefranc had geen idee wat ze wilde doen. En toen kwam Studio Brussel Met twee programma’s op StuBru en een rubriek in Vlaanderen vakantieland is Pien Lefranc dit najaar alomtegenwoordig. Toch blijft de twijfel. ‘Ik heb niet de gemakkelijkste jaren achter de rug.’
Muziek Muziek Op bezoek bij Jan Verstraeten & Murielle Scherre, waar ze muziek en genderneutrale lingerie maken Ten huize van Jan Verstraeten en Murielle Scherre weerklinkt er tegenwoordig Violent Disco, zoals de eerste langspeler van Verstraeten heet. 'Ik wilde deze plaat echt nu uitbrengen, ook al had ik sinds corona veel angst om buiten te komen.' 'En ik ben graag je harnas.'
Film Film 'Un monde'-regisseur Laura Wandel is onze mens van het jaar 2021: 'De Oscars? On verra' Jubelende recensies, prijzen in Cannes, Londen en Pingyao en wie weet binnenkort ook een Oscar-nominatie: Un monde, de speelplaatsthriller van de Brusselse regisseuse Laura Wandel - onze mens van het jaar - moet de opvallendste Belgische film van 2021 geweest zijn. En dan bovenal voor de Brusselse regisseuse zélf: 'Als hij niet geslaagd was, was ik wellicht gestopt.'
Muziek Muziek De belangrijkste scènes uit het leven van Novastar-frontman Joost Zwegers Voor zijn nieuwe plaat Holler and Shout trok Joost Zwegers opnieuw naar Brighton, stilaan zijn tweede thuis. In de film van zijn leven bestaat het decor uit bossen, festivalpodia en een onherbergzame eilandengroep ten noorden van Schotland.
Muziek Muziek Leren rekenen met pianist Jan Swerts: 'Leeftijden uittellen op het kerkhof, heerlijk!' Met 'Oud zeer' heeft hij eindelijk zijn langverwachte 'kerkhofplaat' gemaakt, waardoor voor pianist Jan Swerts - opnieuw - de typecasting als 'morbide lijkbidder' dreigt. Ten onrechte, want sinds kort danst hij disco-boogie op Barry White.
Muziek Muziek Op bezoek in het kasteel van Max Colombie: 'Ik ben er ook maar per toeval op gebotst' Een sterrenkijker om mee naar Saturnus te kijken, een neorenaissancistisch zwembad en hier en daar een scheur in het plafond: thuis bij Max Colombie, Oscar and the Wolf-frontman en sinds kort ook kasteelheer.
Muziek Muziek Niels Destadsbader: 'Als ik lees dat wat ik aanraak in goud verandert, moet ik altijd hard lachen' Geboorte en dood, Marco Borsato en Lou Reed: in de film van Niels Destadsbaders leven zijn alle uitersten aanwezig. 'Aan het Conservatorium zeiden ze: "Je moet nog meer leven en beleven. Kom volgend jaar maar terug."'
Televisie Televisie Aïcha Cissé heeft genoeg van clichématige rollen: 'Ik moet op mijn strepen staan' Straks bevindt ze zich nog in het oog van Storm Lara, een nieuwe serie van Streamz, maar haar innerlijke rust heeft Aïcha Cissé hervonden sinds ze beslist heeft geen clichématige rollen meer aan te nemen. 'Als ik echt verandering wil, moet ik op mijn strepen staan.'
Boeken Boeken Striptekenaar Brecht Evens, op de vlucht voor de Japanse politie: 'Kunnen we deze biopic wel vertrouwen?' Jason Derulo, een kindertribunaal, de Gelaarsde Kat: in de film van Brecht Evens' leven komen ze allemaal voor. 'Maar kunnen we deze biopic wel vertrouwen?' vraagt de internationaal gevierde striptekenaar, over wie in Hasselt de overzichtstentoonstelling We kunnen eender waarheen loopt, zich af.
Podium Podium Stand-upcomedian Serine Ayari: 'Voor hetzelfde geld was ik nu archeoloog in Rome' In een vorig leven was ze een Egyptische koningin. In de film van dit leven komen bij Serine Ayari zowel kamelen als Koreaans eten voor, chemosessies in Leuven als onverwachte comedy nights in New York.
Muziek Muziek Sopraan Elise Caluwaerts: 'Na elke show in China voelde ik me precies een Spice Girl' Van de opera van Guangzhou tot het hoofdpodium van Tomorrowland: al haar hele leven slalomt sopraan Elise Caluwaerts tussen klassiek en experiment. Ook de film van haar leven kent diverse toonaarden: nu eens vurig en vrolijk, dan weer triest of kwaad.
Podium Podium Marijke Pinoy: 'Het duurde nooit lang voor we een koeienstront naar onze kop gesmeten kregen' Op Theater aan Zee brengt Marijke Pinoy straks een voorstelling over het beest in de mens. In de film van haar leven figureren niet alleen dikbillen, maar ook jongens met een brommer, processies en een kasteel vol wildebeesten.
Muziek Muziek Eefje de Visser: 'Tot dat applaus dacht ik dat het niets voorstelde, wat ik op mijn kamer uitspookte' De film van haar leven blijkt gevuld met amateurkoren, kapotte panty's, Harry Potter-toverstafjes en Indiase dansen. 'Ik ben een echte laatbloeier', zegt Eefje de Visser aan de vooravond van haar optredens op Werchter Parklife en Gent Jazz.
Televisie Televisie Tijs Vanneste sluit De Kemping nog lang niet: 'Een rolmodel? Veel deelnemers wisten niet wie ik was' Massahysterie zoals na zijn doorbraak als Jef Van Echelpoel bleef gelukkig uit. Wel bracht De Kemping Tijs Vanneste nieuwe inzichten: 'Blijkbaar kun je mainstreamtelevisie maken én honderd procent oprecht blijven. Dat had ik nooit verwacht.'
Televisie Televisie Wat na De Kemping? Dit doen de deelnemers bijna een jaar na de tv-opnames De Kemping is - naast een echte camping en een bijzonder realityprogramma op Eén - ook een vzw met als doel 'kwetsbare, werkzoekende mensen een betaald werkervaringstraject aan te bieden en zo een opstap of doorstart naar een duurzame job te creëren'. Trajectbegeleider Tijs Vanneste vertelt hoe het bijna een jaar na de tv-opnames met de deelnemers gaat.
Muziek Muziek Moby: 'Waarom Bowie en ik bevriend raakten? Moeilijk. Misschien omdat we allebei aliens waren?' Met een documentaire en een nieuw album vol herwerkte versies van zijn oude hits blikt Moby terug op de tijd die achter hem ligt. Hoe ziet de film van zijn leven er eigenlijk uit?