Hij producet tv-hits als The Boys, heeft met zijn keramiek-annex-cannabisbedrijf Houseplant een lucratieve sidehustle beet en behaalde zonet 23 Emmynominaties voor zijn Hollywoodsatire The Studio. Het moge duidelijk zijn: Seth Rogen is al lang niet meer de slome manchild uit tienerkomedies als Superbad. Althans, Platonic buiten beschouwing gelaten, de onterecht over het hoofd geziene buddy comedy waarin hij zich nog een keer mag wentelen in zijn peterpansyndroom.
Toen de reeks zo’n twee jaar geleden verscheen, leek die zich aan te kondigen als een terugkeer naar Rogens originele vorm: Platonic, gemaakt door Bad Neighbors-regisseur Nicholas Stoller en zijn echtgenote Francesca Delbanco, betekende ook een reünie voor Rose Byrne en Seth Rogen, die in 2014 samen het leven van buurman Zac Efron zuur maakten. Rogen speelt Will, een net gescheiden bierbrouwer zonder enige verantwoordelijkheidszin, zij Sylvia, een aanmodderende moeder van drie die zich kapotverveelt. De scheiding vormt de aanleiding om hun heel, heel erg platonische vriendschap nieuw leven in te blazen.
En voor u ons verdenkt van ironie: Platonic is de seksloze antithese van When Harry Met Sally. De Apple TV+-reeks is zo amusant net omdat ze alle will-they-won’t-they-verhaallijnen links laat liggen en de focus verschuift naar pertinente vragen over welke plek een aanhankelijke vriendschap kan innemen in een volwassen monogaam huwelijk, en hoe die eruit kan zien tussen man en vrouw als alle seksuele spanning ontbreekt. Al dient Platonic u in de allereerste plaats aan het schaterlachen te krijgen. Elke aflevering teert op chaos en slapstick. Zo kunt u zich dit seizoen onder meer verwachten aan een drugsgerelateerde champagnediefstal, een running gag over pinguïns en een onfortuinlijke kajaktocht op een rivier die Sylvia beschrijft als de ‘anus van Los Angeles’.
Tot slot nog een geinig detail om u overstag te doen gaan: Seth Rogen liet een aparte clausule opnemen in zijn contract zodat hij een deel van Wills garderobe bij zich kon houden. Dat is een bijzondere keuze, aangezien Will er met zijn kleurrijke hemdjes, kitscherige vissershoedjes en te kort afgesneden broeken uitziet als een overrijpe matchahipster die te veel tijd doorbracht in de tweedehandswinkel. Nu ja, over kleuren valt niet te twisten, maar laten we het erop houden dat het kijkplezier het op dit vlak haalt van de goede smaak.
Platonic – seizoen 2
Vanaf woensdag 06.08 op Apple TV+