In beeld: 75 jaar Bob Dylan
Robert Zimmerman (tweede van links) bracht zijn tijd op Hibbing High School onder meer door met het spelen in verschillende zelfopgerichte bands.
Bob Dylan met zijn idool Woody Guthrie.
Bob Dylan en zijn toenmalige vriendin Suze Rotolo, in hun appartement.
Singers’ Club, London.
Met Joan Baez tijdens The March in Washington.
Bob Dylan in de straten van New York.
Uit de clip van ‘Subterranean Homesick Blues’.
Op het Newport Folk Festival in juli 1965.
Met vriend slash gitarist Robbie Robertson. Robertson was onder meer een van de gitaristen op Dylans album ‘Blonde on Blonde’ van 1966.
Het beruchte ‘Judas’-incident: een folkie schreeuwt ‘Judas!’ naar – een elektrisch in plaats van akoestisch spelende – Dylan. ‘I don’t believe you, you’re liar’, antwoordde de bard. ‘Play it fucking loud!’ maande hij zijn band vervolgens aan, en hij zette ‘Like a Rolling Stone’ in.
De Tiger 100 SS-motor waarmee hij een ongeluk meemaakte. Dat ongeluk zou hij aangegrepen hebben om aan het jachtige bestaan van het sterrenleven te ontkomen, zo vertelde hij zelf in het eerste deel van zijn ‘Chronicles’.
In een Londense taxi, omringd door fans.
Wederom in een taxi, dit keer mét John Lennon. Dylan ontmoette The Beatles voor het eerst in het Delmonico Hotel in New York in 1964. Dylan zou hen geïntroduceerd hebben tot marijuana.
Dylan met basgitaar.
Een familiekiekje van Dylan, genomen door fotograaf Elliott Landy.
In de backstage van het Johnny Cash Concert met o.a. June Carter en Johnny Cash.
Met Johnny Cash, met wie hij 15 songs opnam.
Dylan was niet te spreken over de bende hippies die tijdens het Woodstock festival rond zijn huis zwierven.
In 1972 zorgde Dylan voor de muziek van ‘Pat Garrett and Billy the Kid’ (Sam Peckinpah) en speelde hij de rol van ‘Alias’ in de film. Ondanks de teleurstellende box office, werd ‘Knocking on Heaven’s door’ een van Dylan’s meest gecoverde hits.
Een tourposter uit 1974.
Backstage: Dylan met de ‘Godmother of Punk’, Patti Smith
Met acteur Robert De Niro.
Bob Dylan op de Grammy Awards.
Bob ‘Spartacus’ Dylan.
Dylan met de Amerikaanse zangeres/actrice Dinah Shore.
Bob Dylan in New York.
Dylan en Carlos Santana gaan samen op stap.
Bob Dylan poseert met Diana Ross en Stevie Wonder.
Dylan speelde samen met Fiona Flangan en Rupert Everett de hoofdrol in het muzikale drama ‘Heart Of Fire’.
Bob Dylan en George Harrison.
Bob Dylan tijdens zijn Second Fastbreak Tour in Glasgow.
Bob Dylan, Neil Young en Eric Clapton.
Bob Dylan loopt getroebleerd op het strand van Scranton, Pensylvania.
De Bob Dylan World Tour van 1994 trok door Amerika, Europa en het Midden-Oosten.
Dylan zingt ‘Knocking on Heavens door’ voor Paus Johannes Paulus II in Bologna.
Bob Dylan en flower power hebben eigenlijk weinig met elkaar te maken. Dat had de organisatie in Stuttgart enigszins anders begrepen.
Ook dit is Bob Dylan. Hij speelde samen met Mickey Rourke, Penelope Cruz en Val Kilmer in de film ‘Masked and anonymous’.
Een ‘fris’ ogende Bob Dylan maakt zijn opwachting in een talkshow in The Simpsons.
Bob Dylan treedt op met countrylegende Willie Nelson.
Cate Blanchett zet een ijzersterke prestatie neer als Bob Dylan in ‘I’m not there’, een biopic die dient als inleiding tot de bard.
Dylans kerstplaat ‘Christmas In The Heart’ komt uit. De reacties zijn op z’n zachtst gezegd ‘verdeeld’.
Anno 2010 siert de bard nog steeds talloze frontpages, zelfs in Rusland.
Dat Dylan talent heeft, behoeft geen tekeningetje. Niemand die echter vermoedde dat de man achter de draaitafels ook zijn weg vindt.
Bob Dylan en president Obama kunnen het goed met elkaar vinden.
Het eerste optreden van Bob Dylan in China. De setlist moest door het regime goedgekeurd worden.
Bob Dylan maakt reclame voor de Chrysler 200 tijdens de Super Bowl.
Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier