Maar liefst 66.000 festivalgangers sluiten straks de voorlaatste dag van Pukkelpop af. De Amerikaanse rapper Macklemore, die vorige maand als vervanger werd opgetrommeld na de annulatie van A$AP Rocky, mag zaterdag het licht uitdoen op de Main Stage.
Rond de middag was het al aanschuiven in de Marquee, waar Jo Hermans en zijn Atomic Orchestra, bestaande uit een 47-koppig orkest, voor het tweede jaar op rij het podium deelden met een handvol muzikale gasten, onder wie Gabriel Rios, Goldband, J. Bernardt, ISE, Kaat Van Stralen, Brihang en Baloji. Ook deze tweede passage van The Atomic Orchestra viel in de smaak en lijkt bijna te smeken om volgend jaar te mogen terugkeren.
In de Wave was het aanschuiven voor Kraantje Pappie, die een bloemlezing bracht van zowel zijn oude hits als zijn nieuwste werk. Ook hij haalde gasten op het podium, met de Limburgse rapper Dikke en collega Ronnie Flex, die nog maar net van de Main Stage was geklommen. Terwijl de set van Kraantje Pappie ten einde liep, was het verzamelen geblazen aan de Buzz voor een verrassingsact van formaat. Terwijl hij vrijdag nog de Main Stage onveilig maakte met Oscar and The Wolf, kroop Max Colombie zaterdag op het dak van de Buzz, een op het festivalterrein geparkeerde lijnbus waar hij een verrassingsoptreden van een kwartier bracht.
Ook tijdens deze aanzienlijk koelere derde Pukkelpopdag vroegen heel wat artiesten aandacht voor de situatie in Gaza. Zo verscheen Goldband bij The Atomic Orchestra met een Palestijnse sjaal op het hoofd, verweet Yong Yello de regeringsleiders dat ze niets doen voor de mensen in Palestina, Jemen of Ethiopië, en toonden de dames van The Last Dinner Party na Portrait of a Dead Girl een QR-code op het scherm waarmee kon worden gedoneerd voor medische hulp aan Palestijnen. Ook de Ierse hiphopgroep Kneecap, die met hun protestboodschap afgelopen maandag niet welkom waren op het Hongaarse Sziget-festival, sprak zich sterk uit tegen het geweld in Palestina. Dat deden ze al voordat er ook maar een noot gespeeld was met de projectie van de volgende boodschap. “Israël pleegt genocide op het Palestijnse volk. Wapenleveringen worden ook door de Belgische overheid mogelijk gemaakt. In 22 maanden tijd heeft Israël meer dan 90.000 mensen vermoord. Nu laten ze de Palestijnen uitsterven. Free Palestine.” Ook in het publiek waren heel wat Palestijnse vlaggen te zien.
Zaterdag geraakte Michael Todd Gordon, beter bekend als Mk.gee, niet op tijd in Kiewit en moest dus verstek laten gaan in de Marquee. Arsenal vulde met plezier de vrijgekomen plaats in. Ook voor de laatste dag is er een afzegging in de Marquee: Royel Maddell van het Australische popduo Royel Otis moet wegens een hardnekkig virus samen met Otis Pavlovic forfait geven. Sylvie Kreusch zal er de honneurs waarnemen. Op de Main Stage zijn zaterdagavond nog Joost en Idles te zien, voordat Macklemore daar mag afsluiten. Verwacht wordt dat de Amerikaanse rapper net als vorig jaar weinig moeite zal hebben om de Pukkelpoppers voor zich te winnen.