www.epson.be, www.hp.be, www.extrafilm.com

www.siemens-mobile.be

Zelfstandige fotodrukkers van Epson en HP

Filmrolletjes mogen dan al een zekere dood tegemoet zien, dat betekent nog niet dat we op het vlak van fotografie volledig het digitale tijdperk zijn binnengetreden. Wie de afgelopen vakantie ettelijke megabytes vol heeft gefotografeerd, wil daar nog altijd iets tastbaars van (laten) zien. Het is voor computeranalfabeten dan ook handig dat er meer en meer printers op de markt komen waar je geen computer meer voor nodig hebt. Epson en HP brachten recent enkele minifotoprinters uit waarmee je alleen foto’s op het traditionele formaat (10×15) kan afdrukken.

De PictureMate is de eerste mini- fotoprinter van Epson. Op enkele schoonheidsfoutjes na is dit een schot in de roos. Foto’s overbrengen naar het toestel is heel gemakkelijk: ofwel sluit je er een camera op aan met een kabel, ofwel steek je er het geheugenkaartje van je camera in. Je kan er ook een USB-stick in steken, al is dat niet met elk model even simpel. Als je er een optionele bluetooth-module bij koopt, kan je zelfs draadloos foto’s printen vanaf een gsm met ingebouwd fotoapparaat.

De PictureMate is heel eenvoudig te bedienen, en als je goed fotopapier (van Epson) gebruikt, levert het apparaat schitterende afdrukken.

Bij HP brengen ze met de Photosmart 325 en 375 deze maand ook twee pareltjes van fotoprinters op de markt. Het is duidelijk dat de ontwerpers van deze twee heel compacte toestellen ooit een iPod in handen hebben gehad. De toestellen ondersteunen alle mogelijke geheugenkaartjes en moderne fotocamera’s. Bij de 375 zit de bluetooth-module er bovendien standaard bij. Beide toestelletjes hebben een kleurenschermpje waarop je de foto’s kan bekijken voor je ze afdrukt. In vergelijking met de Epson is dit een heel belangrijke troef. Met een optionele batterij kan je zelfs eender waar printen. De gebruikersinterface vinden we dan weer iets minder intuïtief in vergelijking met Epson. Ook de kwaliteit van de afdrukken viel een beetje tegen in vergelijking met die van de Epson.

Dit soort toestelletjes leveren zeker veel comfort en plezier op, maar voor goedkope afdrukken moet je er niet voor kiezen. De Epson kost bijvoorbeeld 219 euro. Een set met honderd vellen fotopapier en een inktcassette kost 39 euro. Zelfs zonder de afschrijving van de printer ben je dus al 0,39 euro kwijt per foto. Ter vergelijking: voor de service van de nieuwe online-dienst ExtraFilm, die ook echt goede afdrukken aflevert, betaal je, naast 2,45 euro portkosten, 0,24 euro per foto van 10×15. Hiervoor heb je natuurlijk wel een computer nodig om de foto’s door te sturen, en je moet een tweetal dagen wachten op je foto’s. Goed weten wat je wil, en prijzen correct vergelijken is dus de boodschap.

Fietsende gsm SIEMENS BIKE-O-METER

We hadden al een gsm met ingebouwde MP3-speler, spelletjes, radio, camera en organiser, maar met de M65 met Bike-o-Meter gaat Siemens een hele stap verder. De M65 is een toestel dat met rubber verstevigingen voor buitensport bestemd is. Met de optionele Bike-o-Meter maak je er ook een geavanceerde fietscomputer van. De Bike-o-Meter is een soort carkit voor je gsm, maar dan één om aan het fietsstuur te bevestigen. Er is een meetmodule zoals bij een gewone fietscomputer, en die stuurt de gegevens door naar de gsm. Zo beschik je niet alleen over de gangbare functies van een fietscomputer, maar ook over enkele extra’s. Je kan bijvoorbeeld de gegevens naar een computer laden. Ook kan je routes opslaan om ze later nog eens opnieuw te doen. Dit gebeurt louter op basis van afgelegde afstanden, en niet met behulp van een GPS. Je kan ook op computer routes uitstippelen, en dan naar de gsm overbrengen om ze zo uit te fietsen. Dit is zeker een knap product, maar je moet al een serieus fietser zijn om er echt alles uit te halen.

Bruno Koninckx

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier

Partner Content