Kunstwerk van Banksy vernietigt zichzelf tijdens veiling na bod van miljoen euro

Girl with Balloon van Banksy © REUTERS

Tijdens een veiling bij Sotheby’s in Londen heeft een kunstwerk van Banksy zichzelf vernietigd nadat een bod van meer dan een miljoen euro werd uitgebracht.

Het beroemde schilderij ‘Girl with Balloon’, met een meisje met een ballon in de vorm van een hart, ging voor 1,042 miljoen pond (1,18 miljoen euro) onder de hamer. Enkele ogenblikken nadat het bod werd gedaan, verdween het canvas door een versnipperaar, die in het kader was ingebouwd.

Banksy zelf plaatste een foto met het tafereel op Instagram, met het bijschrift ‘Going, going, gone…’. ‘Het lijkt erop dat we ‘ge-banksied’ (Banksy-ed) zijn’, reageerde Alex Branczik van Sotheby’s. Het veilinghuis heeft niet bekendgemaakt wie het schilderij gekocht heeft. Het is ook nog niet duidelijk of het contract tussen veilinghuis en de koper overeind blijft.

Nog nooit eerder gezien

Sotheby’s probeert nu te achterhalen wat de stunt juist te betekenen heeft. ‘We hebben in het verleden nog nooit zo’n situatie meegemaakt, dat een schilderij spontaan versnipperd werd nadat het bijna een record verbrak voor een werk van een artiest’, alus Branczik aan BBC. ‘We zijn druk bezig om uit te zoeken wat dit betekent in de context van een veiling.’

Banksy is wereldberoemd geworden door zijn grafittikunstwerken in Groot-Brittannië. Vermoed wordt dat hij is opgegroeid in Bristol, maar ondanks de vele speculaties, is er geen verdere informatie over zijn identiteit bekend.

1.0Going, going, gone…banksyhttps://www.instagram.com/banksy5642878101883832214413007662_564287810Instagramhttps://www.instagram.comrich658

View this post on Instagram

Going, going, gone…

A post shared by Banksy (@banksy) on

De inhoud op deze pagina wordt momenteel geblokkeerd om jouw cookie-keuzes te respecteren. Klik hier om jouw cookie-voorkeuren aan te passen en de inhoud te bekijken.
Je kan jouw keuzes op elk moment wijzigen door onderaan de site op "Cookie-instellingen" te klikken."
https://scontent-cdg2-1.cdninstagram.com/vp/3b2948bca29ef477a33128eae099e878/5C5F6A84/t51.2885-15/sh0.08/e35/s640x640/42002647_354645935101791_2064314080121368222_n.jpg640359

Fout opgemerkt of meer nieuws? Meld het hier