De Oscar voor beste muziek gaat naarhet Brussels Philharmonic en het Brussels Jazz Orchestra voor de film The Artist. De Belgische film 'Rundskop' kon zijn Oscar-nominatie voor beste Buitenlandse Film niet verzilveren. Frankrijk is de grote winnaar van de Oscars 2012. De film The Artist rijft 5 Oscars binnen: die van beste film, beste regisseur, beste acteur, beste kostuums en beste muziek.

De Oscar voor beste muziek is ook een overwinning voor ons land. De muziek van The Artist komt van het Brussels Philharmonic en het Brussels Jazz Orchestra.

Rundkop, het langspeelfilmdebuut van Michaël R. Roskam nam het in de categorie Foreign Language op tegen het Canadese 'Monsieur Lazhar', het Israëlische 'Footnote', het Poolse 'In darkness' en het Iraanse 'A Separation'. De laatste film wint de Oscar. Geregisseerd door Asghar Farhadi, heeft de film de voorbije maanden al tal van topprijzen verzameld.

Ook Hugo rijfde 5 Oscars binnen. Meryl Streep wint na 17 nominaties haar derde Oscar.

Alle Oscarwinnaars Beste filmThe Artist

Beste ActriceMeryl Streep

Beste ActeurJean Dujardin - The Artist

Beste regisseurMichel Hazanavicius - The Artist

Beste animatie kortfilmThe Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore

Beste documentaire kortfilmSaving Face

Beste kortfilmThe Shore

Beste origineel scenarioMidnight in Paris - Woody Allen

Beste bewerkt scenarioThe Descendants

Beste origineel nummerMan or Muppet

Beste muziekBrussels Philharmonic en het Brussels Jazz Orchestra voor de film The Artist

Beste acteur in bijrolChristopher Plummer - Beginners

Beste speciale effectenHugo

Beste animatiefilmRango

Beste DocumentaireUndefeated

Beste geluidHugo

Beste geluidsmontageHugo

Beste montageThe Girl with the Dragon Tattoo

Beste vrouwelijke bijrolOctavia Spencer in The Help

Beste buitenlandse filmA Seperation

Beste make-upThe Iron Lady

Beste kostuumsThe Artist

Beste art directionHugo
Beste cinematografieHugo

Alle Oscar-genomineerden op een rijtje:

Beste film:
The Artist
The Descendants
Extremely Loud & Incredibly Close
The Help
Hugo
Midnight in Paris
Moneyball
The Tree of Life
War Horse

Beste acteur:
Demiàn Bichir - A Better Life
George Clooney - The Descendants
Jean Dujardin - The Artist
Gary Oldman - Tinker Tailor Soldier Spy
Brad Pitt - Moneyball

Beste actrice:
Glenn Close - Albert Nobbs
Viola Davis - The Help
Rooney Mara - The Girl with the Dragon Tattoo
Meryl Streep - The Iron Lady
Michelle Williams - My Week with Marilyn

Beste acteur in bijrol:
Kenneth Branagh - My Week with Marilyn
Jonah Hill - Moneyball
Nick Nolte - Warrior
Christopher Plummer - Beginners
Max von Sydow - Extremely Loud & Incredibly Close

Beste actrice in bijrol:
Bérénice Bejo - The Artist
Jessica Chastain - The Help
Melissa McCarthy - Bridesmaids
Janet McTeer - Albert Nobbs
Octavia Spencer - The Help

Beste regisseur:
Michel Hazanavicius - The Artist
Alexander Payne - The Descendants
Martin Scorsese - Hugo
Woody Allen - Midnight in Paris
Terrence Malick - The Tree of Life

Beste niet-Engelstalige film:
Rundskop - België
Monsieur Lazhar - Canada
A Separation - Iran
Footnote - Israël
In Darkness - Polen

Beste animatiefilm:
A Cat in Paris
Chico & Rita
Kung Fu Panda 2
Puss in Boots
Rango

Beste bewerkt scenario:
The Descendants - Alexander Payne, Nat Faxon en Jim Rash
Hugo - John Logan
The Ides of March - George Clooney, Grant Heslov en Beau Willimon
Moneyball - Steven Zaillian, Aaron Sorkin en Stan Chervin
Tinker Tailor Soldier Spy - Bridget O'Connor en Peter Straughan

Beste origineel scenario:
The Artist - Michel Hazanavicius
Bridesmaids - Annie Mumolo en Kristen Wiig
Margin Call - J.C. Chandor
Midnight in Paris - Woody Allen
A Separation - Asghar Farhadi

Beste soundtrack:
The Adventures of Tintin - John Williams
The Artist - Ludovic Bource
Hugo - Howard Shore
Tinker Tailor Soldier Spy - Alberto Iglesias
War Horse - John Wiliams

Beste origineel nummer:
Man or Muppet - The Muppets
Real in Rio - Rio

Beste animatie kortfilm:
Dimanche/Sunday - Patrick Doyon
The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore - William Joyce en Brandon Oldenburg
La Luna - Enrico Casarosa
A Morning Stroll - Grant Orchard en Sue Goffe
Wild Life - Amanda Forbis en Wendy Tilby

Beste kortfilm:
Pentecost - Peter McDonald en Eimear O'Kane
Raju - Max Zähle en Stefan Gieren
The Shore - Terry George en Oorlagh George
Time Freak - Andrew Bowler en Gigi Causey
Tuba Atlantic - Hallvar Witzo

Beste documentaire:
Hell and Back Again - Danfung Dennis en Mike Lerner
If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front - Marshall Curry en Sam Cullman
Paradise Lost 3: Purgatory - Joe Berlinger en Bruce Sinofsky
Pina - Wim Wenders en Gian-Piero Ringel
Undefeated - TJ Martin, Dan Lindsay en Richard Middlemas

Beste documentaire kortfilm:
The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement - Robin Fryday en Gail Dolgin
God is the Bigger Elvis - Rebecca Cammisa en Julie Anderson
Incident in New Baghdad - James Spione
Saving Face - Daniel Junge en Sharmeen Obaid-Chinoy
The Tsunami and the Cherry Blossom - Lucy Walker en Kira Carstensen

Beste geluidsmontage:
Drive - Lon Bender en Victor Ray Ennis
The Girl with the Dragon Tattoo - Ren Klyce
Hugo - Philip Stockton en Eugene Gearty
Transformers: Dark of the Moon - Ethan Van der Ryn en Erik Aadahl
War Horse - Richard Hymns en Gary Rydstrom

Beste geluid:
The Girl with the Dragon Tattoo - David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce en Bo Persson
Hugo - Tom Fleischman en John Midgley
Moneyball - Deb Adair, Ron Bochar, Dave Giammarco en Ed Novick
Transformers: Dark of the Moon - Greg P. Russel, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush en Peter J. Devlin
War Horse - Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson en Stuart Wilson

Beste montage:
The Artist
The Descendants
The Girl with the Dragon Tattoo
Hugo
Moneyball

Beste camerawerk:
The Artist
The Girl with the Dragon Tattoo
Hugo
The Tree of Life
War Horse

Beste kostuums:
Anonymous - Lisy Christl
The Artist - Mark Bridges
Hugo - Sandy Powell
Jane Eyre - Michael O'Connor
W.E. - Arianne Phillips

Beste make-up:
Albert Nobbs
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
The Iron Lady

Beste speciale effecten:
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
Hugo
Real Steel
Rise of the Planet of the Apes
Transformers: Dark of the Moon

Beste Art Direction:
The Artist
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
Hugo
Midnight in Paris
War Horse

Beste cinematografie:
The Artist - Guillaume Schiffman
The Girl With The Dragon Tattoo - Jeff Cronenweth
Hugo - Robert Richardson
The Tree of Life - Emmanuel Lubezki
War Horse - Janusz Kaminski

(EE)

De Oscar voor beste muziek gaat naarhet Brussels Philharmonic en het Brussels Jazz Orchestra voor de film The Artist. De Belgische film 'Rundskop' kon zijn Oscar-nominatie voor beste Buitenlandse Film niet verzilveren. Frankrijk is de grote winnaar van de Oscars 2012. De film The Artist rijft 5 Oscars binnen: die van beste film, beste regisseur, beste acteur, beste kostuums en beste muziek. De Oscar voor beste muziek is ook een overwinning voor ons land. De muziek van The Artist komt van het Brussels Philharmonic en het Brussels Jazz Orchestra. Rundkop, het langspeelfilmdebuut van Michaël R. Roskam nam het in de categorie Foreign Language op tegen het Canadese 'Monsieur Lazhar', het Israëlische 'Footnote', het Poolse 'In darkness' en het Iraanse 'A Separation'. De laatste film wint de Oscar. Geregisseerd door Asghar Farhadi, heeft de film de voorbije maanden al tal van topprijzen verzameld. Ook Hugo rijfde 5 Oscars binnen. Meryl Streep wint na 17 nominaties haar derde Oscar.Alle Oscarwinnaars Beste filmThe ArtistBeste ActriceMeryl StreepBeste ActeurJean Dujardin - The ArtistBeste regisseurMichel Hazanavicius - The ArtistBeste animatie kortfilmThe Fantastic Flying Books of Mr. Morris LessmoreBeste documentaire kortfilmSaving FaceBeste kortfilmThe ShoreBeste origineel scenarioMidnight in Paris - Woody AllenBeste bewerkt scenarioThe DescendantsBeste origineel nummerMan or Muppet Beste muziekBrussels Philharmonic en het Brussels Jazz Orchestra voor de film The ArtistBeste acteur in bijrolChristopher Plummer - BeginnersBeste speciale effectenHugoBeste animatiefilmRangoBeste DocumentaireUndefeatedBeste geluidHugoBeste geluidsmontageHugoBeste montageThe Girl with the Dragon TattooBeste vrouwelijke bijrolOctavia Spencer in The HelpBeste buitenlandse filmA SeperationBeste make-upThe Iron LadyBeste kostuumsThe ArtistBeste art directionHugo Beste cinematografieHugoAlle Oscar-genomineerden op een rijtje:Beste film: The Artist The Descendants Extremely Loud & Incredibly Close The Help Hugo Midnight in Paris Moneyball The Tree of Life War Horse Beste acteur: Demiàn Bichir - A Better Life George Clooney - The Descendants Jean Dujardin - The Artist Gary Oldman - Tinker Tailor Soldier Spy Brad Pitt - Moneyball Beste actrice: Glenn Close - Albert Nobbs Viola Davis - The Help Rooney Mara - The Girl with the Dragon Tattoo Meryl Streep - The Iron Lady Michelle Williams - My Week with Marilyn Beste acteur in bijrol: Kenneth Branagh - My Week with Marilyn Jonah Hill - Moneyball Nick Nolte - Warrior Christopher Plummer - Beginners Max von Sydow - Extremely Loud & Incredibly Close Beste actrice in bijrol: Bérénice Bejo - The Artist Jessica Chastain - The Help Melissa McCarthy - Bridesmaids Janet McTeer - Albert Nobbs Octavia Spencer - The Help Beste regisseur: Michel Hazanavicius - The Artist Alexander Payne - The Descendants Martin Scorsese - Hugo Woody Allen - Midnight in Paris Terrence Malick - The Tree of Life Beste niet-Engelstalige film: Rundskop - België Monsieur Lazhar - Canada A Separation - Iran Footnote - Israël In Darkness - Polen Beste animatiefilm: A Cat in Paris Chico & Rita Kung Fu Panda 2 Puss in Boots Rango Beste bewerkt scenario: The Descendants - Alexander Payne, Nat Faxon en Jim Rash Hugo - John Logan The Ides of March - George Clooney, Grant Heslov en Beau Willimon Moneyball - Steven Zaillian, Aaron Sorkin en Stan Chervin Tinker Tailor Soldier Spy - Bridget O'Connor en Peter Straughan Beste origineel scenario: The Artist - Michel Hazanavicius Bridesmaids - Annie Mumolo en Kristen Wiig Margin Call - J.C. Chandor Midnight in Paris - Woody Allen A Separation - Asghar Farhadi Beste soundtrack: The Adventures of Tintin - John Williams The Artist - Ludovic Bource Hugo - Howard Shore Tinker Tailor Soldier Spy - Alberto Iglesias War Horse - John Wiliams Beste origineel nummer: Man or Muppet - The Muppets Real in Rio - Rio Beste animatie kortfilm: Dimanche/Sunday - Patrick Doyon The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore - William Joyce en Brandon Oldenburg La Luna - Enrico Casarosa A Morning Stroll - Grant Orchard en Sue Goffe Wild Life - Amanda Forbis en Wendy Tilby Beste kortfilm: Pentecost - Peter McDonald en Eimear O'Kane Raju - Max Zähle en Stefan Gieren The Shore - Terry George en Oorlagh George Time Freak - Andrew Bowler en Gigi Causey Tuba Atlantic - Hallvar Witzo Beste documentaire: Hell and Back Again - Danfung Dennis en Mike Lerner If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front - Marshall Curry en Sam Cullman Paradise Lost 3: Purgatory - Joe Berlinger en Bruce Sinofsky Pina - Wim Wenders en Gian-Piero Ringel Undefeated - TJ Martin, Dan Lindsay en Richard Middlemas Beste documentaire kortfilm: The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement - Robin Fryday en Gail Dolgin God is the Bigger Elvis - Rebecca Cammisa en Julie Anderson Incident in New Baghdad - James Spione Saving Face - Daniel Junge en Sharmeen Obaid-Chinoy The Tsunami and the Cherry Blossom - Lucy Walker en Kira Carstensen Beste geluidsmontage: Drive - Lon Bender en Victor Ray Ennis The Girl with the Dragon Tattoo - Ren Klyce Hugo - Philip Stockton en Eugene Gearty Transformers: Dark of the Moon - Ethan Van der Ryn en Erik Aadahl War Horse - Richard Hymns en Gary Rydstrom Beste geluid: The Girl with the Dragon Tattoo - David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce en Bo Persson Hugo - Tom Fleischman en John Midgley Moneyball - Deb Adair, Ron Bochar, Dave Giammarco en Ed Novick Transformers: Dark of the Moon - Greg P. Russel, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush en Peter J. Devlin War Horse - Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson en Stuart Wilson Beste montage: The Artist The Descendants The Girl with the Dragon Tattoo Hugo Moneyball Beste camerawerk: The Artist The Girl with the Dragon Tattoo Hugo The Tree of Life War Horse Beste kostuums: Anonymous - Lisy Christl The Artist - Mark Bridges Hugo - Sandy Powell Jane Eyre - Michael O'Connor W.E. - Arianne Phillips Beste make-up: Albert Nobbs Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 The Iron Lady Beste speciale effecten: Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 Hugo Real Steel Rise of the Planet of the Apes Transformers: Dark of the Moon Beste Art Direction: The Artist Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 Hugo Midnight in Paris War Horse Beste cinematografie: The Artist - Guillaume Schiffman The Girl With The Dragon Tattoo - Jeff Cronenweth Hugo - Robert Richardson The Tree of Life - Emmanuel Lubezki War Horse - Janusz Kaminski (EE)