De volledige lijst genomineerden:

Beste film

Boyhood

The Theory of Everything

Birdman

The Imitation Game

American Sniper

The Grand Budapest Hotel

Selma

Whiplash

Beste regisseur

Richard Linklater (Boyhood)

Alejandro González Iñárritu (Birdman)

Bennett Miller (Foxcatcher)

Wes Anderson (The Grand Budapest Hotel)

Morten Tyldum (The Imitation Game)

Beste acteur

Eddie Redmayne (The Theory of Everything)

Benedict Cumberbatch (The Imitation Game)

Steve Carell (Foxcatcher)

Bradley Cooper (American Sniper)

Michael Keaton (Birdman)

Beste actrice

Julianne Moore (Still Alice)

Marion Cotillard (Deux Jours, Une Nuit)

Felicity Jones (The Theory of Everything)

Rosamund Pike (Gone Girl)

Reese Witherspoon (Wild)

Beste mannelijke bijrol

J. K. Simmons (Whiplash)

Robert Duvall (The Judge)

Ethan Hawke (Boyhood)

Edward Norton (Birdman)

Mark Ruffalo (Foxcatcher)

Beste vrouwelijke bijrol

Patricia Arquette (Boyhood)

Laura Dern (Wild)

Keira Knightley (The Imitation Game)

Emma Stone (Birdman)

Meryl Streep (Into the Woods)

Beste niet-Engelstalige film

Ida (Polen/Denemarken)

Leviathan (Rusland)

Tangerines (Estland)

Wild Tales (Argentina)

Timbuktu (Mauretanië)

Beste animatiefilm

Big Hero 6

How to Train Your Dragon 2

The Boxtrolls

Song of the Sea

The Tale of the Princess Kaguya

Beste origineel scenario

Alejandro González Iñárritu (Birdman)

Richard Linklater (Boyhood)

Bennett Miller (Foxcatcher)

Wes Anderson & Hugo (The Grand Budapest Hotel)

Dan Gilroy (Nightcrawler)

Beste bewerkt scenario

American Sniper

The Imitation Game

The Theory of Everything

Whiplash

Inherent Vice

Beste soundtrack

Jóhann Jóhannsson (The Theory of Everything)

Alexandre Desplat (The Imitation Game)

Alexandre Desplay (The Grand Budapest Hotel)

Hans Zimmer (Interstellar)

Gary Yershon (Mr. Turner)

Beste origineel nummer

John Legend & Common - Glory (Selma)

Shawn Patterson - Everything is Awesome (The Lego Movie)

Diane Warren - Grateful (Beyond the Lights)

Glenn Campbell & Julian Raymond - I'm Noy Gonna Miss You (Glenn Campbell ... I'll Be Me)

Gregg Alexander - Danielle Brisebois - Lost Stars (Begin Again)

Beste animatie kortfilm

The Bigger Picture

A Single Life

Me and My Moulton

Feast

The Dam Keeper

Beste live action kortfilm

Boogaloo and Graham

Butter Lamp

Aya

Parvaneh

The Phone Call

Beste documentaire

Citizen Four

Finding Vivianne Maier

Last Days in Vietnam

The Salt of the Earth

Virunga

Beste documentaire kortfilm

Joanna

Our Curse

The Reaper

Crisis Hotline: Veterans Press 1

White Earth

Beste geluidsmontage

American Sniper

Birdman

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Interstellar

Unbroken

Beste geluid

American Sniper

Birdman

Interstellar

Unbroken

Whiplash

Beste montage

American Sniper

Boyhood

The Grand Budapest Hotel

The Imitation Game

Whiplash

Beste camerawerk

Emmanuel Lubezki (Birdman)

Robert Yeoman (The Grand Budapest Hotel)

Lukasz Zal & Ryszard Lenczewski (Ida)

Dick Pope (Mr. Turner)

Roger Deakins (Unbroken)

Beste kostuums

The Grand Budapest Hotel

Inherent Vice

Into the Woods

Maleficent

Mr. Turner

Beste make-up en haardracht

Bill Corso and Dennis Liddiard (Foxcatcher)

Frances Hannon and Mark Coulier (The Grand Budapest Hotel)

Elizabeth Yianni-Georgiou and David White (Guardians of the Galaxay)

Beste special effects

Captain America: The Winter Soldier

Dawn of the Planet of the Apes

Guardians of the Galaxy

Interstellar

X-Men: Days of Future Past

Beste aankleding

The Grand Budapest Hotel

The Imitation Game

Interstellar

Into The Woods

Beste film Boyhood The Theory of Everything Birdman The Imitation GameAmerican Sniper The Grand Budapest HotelSelmaWhiplashBeste regisseur Richard Linklater (Boyhood) Alejandro González Iñárritu (Birdman)Bennett Miller (Foxcatcher)Wes Anderson (The Grand Budapest Hotel)Morten Tyldum (The Imitation Game)Beste acteur Eddie Redmayne (The Theory of Everything)Benedict Cumberbatch (The Imitation Game)Steve Carell (Foxcatcher) Bradley Cooper (American Sniper) Michael Keaton (Birdman)Beste actrice Julianne Moore (Still Alice) Marion Cotillard (Deux Jours, Une Nuit) Felicity Jones (The Theory of Everything) Rosamund Pike (Gone Girl)Reese Witherspoon (Wild)Beste mannelijke bijrolJ. K. Simmons (Whiplash)Robert Duvall (The Judge)Ethan Hawke (Boyhood)Edward Norton (Birdman)Mark Ruffalo (Foxcatcher)Beste vrouwelijke bijrolPatricia Arquette (Boyhood)Laura Dern (Wild) Keira Knightley (The Imitation Game)Emma Stone (Birdman)Meryl Streep (Into the Woods)Beste niet-Engelstalige filmIda (Polen/Denemarken)Leviathan (Rusland) Tangerines (Estland)Wild Tales (Argentina)Timbuktu (Mauretanië)Beste animatiefilm Big Hero 6 How to Train Your Dragon 2 The BoxtrollsSong of the Sea The Tale of the Princess KaguyaBeste origineel scenario Alejandro González Iñárritu (Birdman)Richard Linklater (Boyhood) Bennett Miller (Foxcatcher) Wes Anderson & Hugo (The Grand Budapest Hotel)Dan Gilroy (Nightcrawler)Beste bewerkt scenarioAmerican Sniper The Imitation GameThe Theory of EverythingWhiplash Inherent ViceBeste soundtrackJóhann Jóhannsson (The Theory of Everything) Alexandre Desplat (The Imitation Game) Alexandre Desplay (The Grand Budapest Hotel)Hans Zimmer (Interstellar) Gary Yershon (Mr. Turner) Beste origineel nummer John Legend & Common - Glory (Selma) Shawn Patterson - Everything is Awesome (The Lego Movie)Diane Warren - Grateful (Beyond the Lights) Glenn Campbell & Julian Raymond - I'm Noy Gonna Miss You (Glenn Campbell ... I'll Be Me) Gregg Alexander - Danielle Brisebois - Lost Stars (Begin Again) Beste animatie kortfilmThe Bigger PictureA Single LifeMe and My Moulton Feast The Dam Keeper Beste live action kortfilmBoogaloo and GrahamButter Lamp AyaParvaneh The Phone CallBeste documentaire Citizen Four Finding Vivianne MaierLast Days in VietnamThe Salt of the EarthVirungaBeste documentaire kortfilm JoannaOur CurseThe Reaper Crisis Hotline: Veterans Press 1White Earth Beste geluidsmontage American Sniper Birdman The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesInterstellarUnbrokenBeste geluidAmerican Sniper BirdmanInterstellarUnbrokenWhiplashBeste montage American Sniper BoyhoodThe Grand Budapest Hotel The Imitation Game WhiplashBeste camerawerkEmmanuel Lubezki (Birdman) Robert Yeoman (The Grand Budapest Hotel) Lukasz Zal & Ryszard Lenczewski (Ida) Dick Pope (Mr. Turner) Roger Deakins (Unbroken)Beste kostuums The Grand Budapest Hotel Inherent Vice Into the Woods Maleficent Mr. TurnerBeste make-up en haardrachtBill Corso and Dennis Liddiard (Foxcatcher) Frances Hannon and Mark Coulier (The Grand Budapest Hotel) Elizabeth Yianni-Georgiou and David White (Guardians of the Galaxay)Beste special effectsCaptain America: The Winter SoldierDawn of the Planet of the Apes Guardians of the GalaxyInterstellarX-Men: Days of Future PastBeste aankledingThe Grand Budapest HotelThe Imitation GameInterstellarInto The Woods