Reviews 3 / 5 Met een heerlijk open blik onderzoekt Sarah Vandeursen wat gender voor anderen én zichzelf betekent in 'Sarah in Genderland'
Televisie 4 / 5 Het programma ‘Als je eens wist’ dient niet om graag naar te kijken, maar is wel noodzakelijk
Televisie 1 / 5 Het groteske ‘Nonkels’ katapulteert ons naar toen een zwarte man nog een bezienswaardigheid was
Televisie 3 / 5 ‘Allez l’Union’: rooskleurige nostalgie naar een (op basis van de cijfers) palliatieve voetbalploeg
Televisie 1 / 5 ‘Junior op zoek naar de liefde’: ook op relatievlak is ‘Planckaert’ heten deel van de business
Televisie Televisie 'Blind Gesprongen' schetst een mistroostig beeld van de gemiddelde arbeidsexpert Meer dan een derde van de Vlaamse beroepsbevolking is zo ongelukkig op het werk dat ze er weg willen. Maar tussen wensen en doen ligt vaak een mijnenveld van angsten. Want wat geef je op? Wat als die andere baan niet beter is? Wat als je minder verdient? Status verliest?
Televisie Televisie Uit 'Vrederechters' blijkt dat mensen nog steeds niet in staat zijn om voor zichzelf te denken 'Vrederechters' helt al te vaak over naar een handleiding met praktische tips voor wie ooit voor de vrederechter belandt', vindt onze tv-recensente.
Televisie Televisie 'Viva la feta' is een beetje als te warme tiramisu met te veel alcohol 'Bekend zijn is nu eenmaal zo vermoeiend dat je regelmatig nood hebt aan dit soort opkikkertjes', schrijft Tine Hens na een aflevering te zien van 'Viva la feta'.
Televisie Televisie 3 / 5 'Lost Luggage' over de aanslagen kan een indigestie van wanhoop en miserie veroorzaken 'Een drama wordt er zelden sterker op door alleen maar dramatisch te zijn', concludeert Tine Hens na het zien van 'Lost Luggage'.
Televisie Televisie 'Restaurant Misverstand' laat vooral zien wat je met jongdementie wél nog kan 'Restaurant Misverstand' is ongetwijfeld het enige restaurant waarvan de uitbaters niet altijd zullen weten hoe het heet.
Televisie Televisie 2 / 5 'De Notaris' schippert te vaak tussen audiovisuele notarisgids en promofilm voor fiscale optimalisatie 'Het is natuurlijk niet makkelijk om notarissen te vinden die voldoende voeling hebben met de wereld om er boeiend over te vertellen', stelt onze tv-recensente Tine Hens vast.
Televisie Televisie 1 / 5 Zelfs een schoolopdracht in het eerste middelbaar is grappiger dan 'Zijn daar geen beelden van?' 'Het kan best kloppen dat we ons in deze onzekere tijden behoorlijk wanhopig voelen. Maar nog niet zo wanhopig dat we een programma als Zijn daar geen beelden van? nodig hebben om onze zinnen te verzetten', schrijft Tine Hens.
Televisie Televisie 4 / 5 Ondanks al het leed is 'Niets gaat over' een beklijvende ode aan het leven geworden Er bestaat geen woord voor ouders die een kind verloren, alsof we door het niet te benoemen willen verhinderen dat het gebeurt. Eerst sterven ouders, dan kinderen. Zo hoort het. Maar zo gaat het niet altijd. Wie achterblijft, blijft achter zonder woorden.
Televisie Televisie 4 / 5 'FC United: City Pirates' gaat over voetbal, maar vooral ook over ontsnappen en hogerop raken 'Ik heb weinig tot niets met voetbal, maar ik heb wel iets met FC United: City Pirates', schrijft onze tv-recensente Tine Hens.
Televisie Televisie 3 / 5 De spitsvondigheid van 'Twee zomers' zit in de beperking De Parelvissers meets De mol, zo omschreven Paul Baeten en Tom Lenaerts Twee zomers, waarvan ze het scenario samen schreven.
Televisie Televisie 2 / 5 VTM waagt zich met 'De Kasteelmoord' aan true crime (van een bedenkelijk niveau) Een aantal weken nadat een kortgedingrechter VTM had verboden om de docureeks 'De Kasteelmoord' uit te zenden, heeft de commerciële zender nu toch groen licht gekregen. Onze tv-recesente Tine Hens bekeek alvast de eerste aflevering.
Televisie Televisie 4 / 5 De bijzondere momentopnamen in 'Taxi Joris' belichten de barsten en patronen van onze maatschappij Tv-recensente Tine Hens keek naar Taxi Joris en zag een teder programma waarin oprechtheid de brandstof vormt. Daardoor komt alles wat er rond de taxi gebeurt keihard en onverwacht binnen.
Televisie Televisie 3 / 5 Een ontwapenende Gilles De Coster speelt met 'Sekswerkers' in op de voyeur in ieder van ons 'Fantastisch om zelfbewuste, gelukkige sekswerkers in de kijker te zetten', schrijft onze tv-recensente. 'Maar de vraag waar ik op wacht is of ze ooit de echt donkere kant van hun beroep zagen waarin sekswerkers wel degelijk uitgebuit worden.'
Televisie Televisie 4 / 5 'Het Proces dat Niemand Wou', een ongemakkelijk portret van seksueel overschrijdend gedrag Tv-recensente Tine Hens voelde zich zelden zo ongemakkelijk tijdens het kijken naar een documentaire als tijdens Het Proces dat Niemand Wou over de zaak rond Bart De Pauw, al blijven er ook enkele vragen onbeantwoord.
Televisie Televisie 1 / 5 Tv-reeks 'Op slot': speciaal voor masochisten een samenvatting van de afgelopen twee coronajaren 'Meer dan een collage van nieuwsberichten, uitgebreid met wat gesprekken en korte portretten van mensen die zwarte sneeuw zagen tijdens deze aanslepende gezondheidscrisis, is de driedelige reeks "Op slot" niet', oordeelt onze tv-recensente.
Televisie Televisie Dit is de beste Vlaamse televisie van 2021 Deze tien televisiereeksen sprongen dit jaar het meest in het oog.
Televisie Televisie 3 / 5 De politieagenten in 'De Kraak' zijn niet depressief, maar echt origineel is de overvalserie ook niet Origineel kun je 'De Kraak' bezwaarlijk noemen, maar dat het ontspannende televisie is, des te meer.
Televisie Televisie 3 / 5 'De Prijs van de Winnaar' doorbreekt het taboe rond tegenslag in de topsport De Prijs van de Winnaar laat topsporters eindelijk eens aan het woord als mensen en niet als supermensen. Het resultaat is een relaas van de shaduwkant van de topsport die u tot nu toe nog niet te zien kreeg.
Televisie Televisie 2 / 5 Na de vierde 'waarom' van Annemie Struyf in 'Draagmoeders' kun je alleen maar zuchten 'Kan het misschien even gaan over de bredere werkelijkheid van de draagmoeder en de wensouder?', vraagt onze tv-recensente zich af na een aflevering van 'Draagmoeders'.
Televisie Televisie 4 / 5 De auteursdocumentaires in 'Borderline' tasten verschillende grenzen in en rond Europa af De zes auteursdocumentaires, onder de noemer 'Borderline', tonen hoe een grens zich door de hoofden en harten van mensen kan boren.
Televisie Televisie 2 / 5 Saartje Vandendriessche lijkt zelf ook niet goed te weten wat ze zoekt in het bos Om zichzelf te vinden trekt Saartje Vandendriessche zich drie weken terug in het bos. Ze doet dat niet alleen maar onder begeleiding van de ervaren bushcrafter Mike.
Televisie Televisie 4 / 5 'Grond' brengt de kleurentelevisie eindelijk tot in Vlaanderen Waarom de doden naar Marokko vliegen om ze te begraven, als je ook Marokkaanse grond naar België kunt halen? Hier begraven in de grond van daar. Hoe eenvoudig kan het zijn? Geen 'traditieshitdiscussies' meer. Het lijkt het perfecte compromis à la Belge.
Televisie Televisie 4 / 5 De tijd is meer dan rijp om een programma als 'Wat houdt ons tegen' op Eén uit te zenden Klimaatexperte Jill Peeters wil in 'Wat houdt ons tegen' niet alleen duiden waar we staan, maar ook tonen wat we kunnen doen en wat er nu al gebeurt.
Televisie Televisie 3 / 5 Wat als Conings zo lang onder de radar bleef omdat onze beste speurders meededen aan 'Klopjacht'? Biedt 'Klopjacht' een antwoord op de vraag waarom Conings zo makkelijk kon verdwijnen of op de vraag hoe fijnmazig het vangnet van de federale politie is?' Onze tv-recensente is in de war.
Televisie Televisie 'Het leven in kleur' is een gewaagd programma, maar de verhalen hadden meer verdiend Hoe zou de wereld reageren op de huidskleur van haar kind? Reportagemaakster Karine Claassen heeft het nooit over racisme gehad. Te veel gedoe. Geen zin om het deksel van de beerput te lichten. Anderen deden het wel en dat volstond, vond ze. Maar toen ze zwanger was van haar zoontje, kon ze niet langer zwijgen.
Televisie Televisie Lieven Scheire en zijn gasten bedrijven comedy op speed in 'Scheire en de Schepping' Wat doet zeven jaar op het schap met een programma? Verstoft het? Verbleekt het? Verkruimelt het? Beschimmelt het? Misschien is het die angst voor de irrelevantie die het tempo zo omhoog heeft gejaagd in dit nieuwe seizoen van Scheire en de schepping.
Televisie Televisie Pano-reportage 'Omgeving verwaarloosd' onderzoekt hoe het zo ver is kunnen komen met PFOS 'Gezondheid van mens en milieu is een kerntaak van de overheid. Maar de milieu- inspecteurs schetsen een beeld van een overheid die niet geïnteresseerd is in die kerntaak en de controle op milieumisdrijven actief ontmoedigt.', schrijft tv-recensente Tine Hens na Omgeving verwaarloosd, de Pano-reportage over chemiebedrijf 3M en diens PFOS-vervuiling.
Televisie Televisie Brandweerserie 'Onder Vuur' is geloofwaardig, maar daarmee heb je nog geen sterk scenario 'Allemaal spectaculair in beeld gebracht, dat wel. Maar daarvoor heb je geen fictieserie nodig'. Onze tv-recensente loopt niet wild van 'Onder Vuur'.
Televisie Televisie Het trainingsschema van Otto-Jan Ham in 'De Tijd Van Ons Leven' levert allerminst boeiende tv op 'Absoluut geen noodzaak om een hele televisieploeg met Otto-Jan Ham mee te sturen omdat hij wil deelnemen aan het WK tijdrijden', meent onze tv-recensente Tine Hens.
Televisie Televisie 'Het Scheldepeloton' is geen succesverhaal, maar een pijnlijke vertelling over verloren levens Het nieuwe Canvas-programma 'Het Scheldepeloton' grijpt onze tv-recensente naar de keel.
Televisie Televisie 'Ook journalisten hadden weinig aandacht voor wat zich in de mijnen afspeelde' Onze tv-recensente Tine Hens keek naar de eerste aflevering van Kinderen van de migratie, een nieuwe docureeks op Canvas.
Televisie Televisie Canvas piept achter de schermen van de Europese Raad: 'Wie zich slecht gedraagt, wordt beloond' 'Ook al is de blik achter de schermen strak afgelijnd en geregisseerd, wie kijkt, ziet wel iets,' schrijft onze tv-recensent Tine Hens over Canvasreeks De Europese Raad: achter de schermen.
Televisie Televisie 'Spijtig dat er geen cent overbleef om "Match van de waarheid" minder slaapverwekkend te maken' Onze tv-recensente Tine Hens keek naar 'Match van de Waarheid' en viel net niet in slaap.
Televisie Televisie 'Diep in de mentale toestand van Evenepoel koteren de documakers van "Ik ben Remco" niet' 'Het is duidelijk dat Remco Evenepoel afgeschermd werd voor de filmploeg', schrijft onze tv-recensente na het bekijken van Ik ben Remco.
Televisie Televisie '"Canvas door de ogen van" wil de werkelijkheid anders bekijken, maar wordt al snel clichématig' 'Dat "door de ogen van anderen kijken" mag best wat grondiger', vindt onze tv-recensente na het bekijken van de VRT Nu-reeks Canvas door de ogen van.
Televisie Televisie 'Misschien moet "Dwars door de Middellandse Zee" de vader van Hauben als reisgids meenemen' 'Met nuance reis je niet voor de televisie van Gibraltar naar Jeruzalem', meent onze tv-recensente na het bekijken van Dwars door de Middellandse Zee.
Boeken Boeken 'Boekenprogramma "Brommer op zee" mag best wat meer schuren' In 'Brommer op zee', het nieuwe boekenprogramma op Canvas, overheerst de voorzichtigheid, vindt onze tv-recensente Tine Hens. 'Het is allemaal zo lief, mijnheer.'
Televisie Televisie 'Je hoopt dat een documentaire als "FC United" anno 2021 overbodig is. Het tegendeel is waar' 'Voetbal wordt vaak de grote gelijkmaker genoemd. Tot de verschillen te zichtbaar worden', schrijft onze tv-recensente Tine Hens.
Televisie Televisie 'Docu "Charlatan" beroert Arno's littekens, waarna die liefdevol worden toegedekt' Charlatan toont de mens achter de stuntelige zotskap van Arno.
Televisie Televisie '"De Kemping" benadert langdurig werkzoekende jongeren eens níét als probleemgevallen' 'De jongeren uit De Kemping snakken naar werk, maar evengoed naar een plek. Om gewoon te zijn', schrijft tv-recensente Tine Hens over De Kemping, het bijzondere realityprogramma en sociaal project van productiehuis De Chinezen.
Film Film 'Er is iets vreemds aan de hand met de docu over Roger, de meest bekende rusthuisbewoner' Onze tv-recensente keek naar de Canvas-documentaire 'Roger' en blijft met veel vragen achter.
Televisie Televisie '"Camping Coppens" kon eindigen bij verhuis van 't gezin, maar de camping moet afbetaald worden' Kijken naar de vervulling van andermans dromen zoals in docu Camping Coppens klinkt alleen op papier boeiend, meent onze tv-recensente.
Televisie Televisie 'Reportagereeks "Privacy & ik" ontmaskert de camera als fetisj van een ongefundeerd veiligheidsbeleid' '"Privacy & ik" maakt vooral duidelijk dat we te lang de ogen hebben gesloten voor de schijnbare evidentie van "overal camera's"', schrijft onze tv-recensente Tine Hens over de nieuwe reportagereeks van Tim Verheyden.
Televisie Televisie 'Kijken naar "De vuilste jobs van Vlaanderen" is een beetje zoals kijken naar een softe horrorfilm' 'Het weerzinwekkende trekt aan, maar ook het tragische', schrijft onze tv-recensente over het nieuwe VTM 2-programma.
Televisie Televisie 'Lieve Blancquaert schraapt aan de oppervlakte in docureeks "En toen was het stil"' Als je alle tussenbeelden, poëtische intermezzo's en close-ups van Lieve Blancquaert die naar haar eigen foto's tuurt wegknipt, hou je twintig minuten over', meent onze tv-recensente na het bekijken van de documentaire En toen was het stil.