De Kreuners stoppen met zingen
maandag 13 februari 2012 om 11u30
Wat al enkele dagen in de lucht hing is nu ook officieel: De Kreuners stoppen ermee. Er volgt dit jaar nog wel een optreden op TW Classic en een afscheidsconcert in het Antwerpse Sportpaleis.

De Kreuners © dekreuners.be
"Wat we de afgelopen 34 jaar met de groep hebben gedaan, is fantastisch. We willen dat niet laten uitdoven. We zijn niet meer van de jongste in het rockwereldje. We stoppen liever vijf jaar te vroeg dan twee te laat", licht frontman Walter Grootaers toe.
Vorige week lanceerde VRT-muziekcoördinator Gerrit Kerremans nog de tweet "Walter Grootaers hangt de microfoon aan de haak hangt". Het management van De Kreuners liet toen weten dat maandag meer nieuws zou volgen tijdens een officiële persconferentie.
Laatste concerten
De Vlaamse rockgroep staat op 23 juni nog wel op het podium van TW Classic. "In 1981 mochten we Rock Werchter openen. Het betekende een enorme doorstart. Een laatste openluchtconcert in Werchter past dus helemaal." Op 7 december speelt de groep 'De Laatste Kreun' in het Antwerpse Sportpaleis. "Daar hebben we al een paar onvergetelijke shows gespeeld", verklaart Grootaerts de keuze.
De Kreuners, opgericht in 1978, scoorde in de jaren tachtig en negentig grote hits met nummers als 'Zij heeft stijl', 'Maak me wakker', 'Verliefd op Chris Lomme', 'Nee oh nee' en 'Ik wil je'.
In april mogen de fans zich nog verwachten aan een boek over De Kreuners en een live-cd met opnames van de laatste jaren. (DB)
Reacties
Ik heb ook lang neergekeken op de kreuners want fan van de Kecks, maar recent toch 30 jaar De Kreuners beluisterd. Eigenlijk heerlijke, pretentieloze muziek. Zeker de vroege net niet-hits uit de jaren '80 blijven staan. De latere nummers, vanaf pakweg Ik wil je, zijn tekstueel minder maar wel kek geproduced. Aan Walter en the crew: ik vind het jammer dat je gaat. Laat al die andere maar dansen met zichzelf. Als ze al door hebben waarover dat liedje gaat!
W.G . lukt erin om met twee noten een liedje te maken, het trekt welk op niets, maar sommigen schijnen dat toch mooi te vinden . Sommige kleuters kunnen beter!
Goddank! Nu kan die mlan van Lier misschien tijd vrijmaken om naar .de muziekschool te gaan.Daar zal men er misschien in lukken van toonvast te zingen
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Film
-
In Beeld: Kiekjes uit Cannes

- Alec Baldwin werkt aan documentaire over Cannes
- Aaron Sorkin schrijft script voor Steve Jobs-film
- 'Meek’s Cutoff': Een prachtige psychowestern
Muziek
- Werchter Boutique uitverkocht
- Singles top 5 #20
- Isbells +Fanfarlo @ les Nuits Botanique
- Reissue: Carole King - The Legendary Demos
TV
- How To Make It In America: meer dan een New Yorkse Entourage
- VRT krijgt minder klachten over neutraliteit en objectiviteit
- TV-zender 2BE krijgt geldboete voor inbreuk op Media-decreet
- ‘CSI: Miami’ stopt er definitief mee
Strips
- Olivier Schwartz & Yann - Gringos Locos
- Guido Van Driel: Gasten
-
De eigenzinnige kijk van Karl

- Strip van de week: Schoonheid van François Schuiten






Join us on