Daan Stuyven wint Vlaamse Cultuurprijs
zaterdag 19 november 2011 om 17u40

© Mirjam Devriendt
Vlaams minister van Cultuur Joke Schauvliege heeft de Prijs van de Vlaamse Gemeenschap voor Muziek 2010-2011 uitgereikt aan Daan Stuyven. Dat gebeurde tijdens de Muzikantendag in de Brusselse muziektempel Ancienne Belgique. Daan ontvangt een bronzen beeldje van Johan Tahon en een bedrag van 12.500 euro.
De Vlaamse Cultuurprijs voor Muziek gaat elk jaar naar aan een persoon (muzikant, dirigent, organisator…) of een organisatie voor een opmerkelijke prestatie tijdens de voorbije periode. Voor deze editie bekeek de jury de genres pop/rock, dance, wereldmuziek, funk, blues, soul, alternatief voor de periode 2008-2010.
De 42 jarige Daan Stuyven begon zijn muzikale carrière eind jaren tachtig op het podium van Humo’s Pop Poll met de groep Citizen Kane, maar verwierf de jaren daarna meer faam als ontwerper van hoezen dan als muzikant. Pas toen hij in 1997 Dead Man Ray mee oprichtte, begon er echt wat te bewegen. Naast de cultstatus die de groep verwierf, bleef Stuyven flirten met zijn voorliefde voor popmuziek. Zijn soloproject DAAN was een schot in de roos, met Swedish Designer Drugs als eerste grote hit.
Volgens de jury van deskundigen blijft Daan zichzelf telkens heruitvinden: “Van avant-garde of jazzy, over stuwende disco en hete electro, tot pure pop of catchy chanson in de beste country of crooner traditie. Toch is hij er na zijn eerste solosuccessen en disco-excessen in geslaagd om toch weer een nieuwe Daan uit te vinden: de spitsvondige zanger die met zijn albums ‘Manhay’ en nu weer ‘Simple’ het verleidelijke lied laat primeren.”
Ook Vlaams minister van Cultuur Joke Schauvliege looft de veelzijdigheid van de artiest: “Zelden iemand gezien die zo makkelijk van genre verwisselt als Daan. En hij doet het altijd met overtuiging, sterke teksten en aanstekelijke nummers: Housewife heeft waarschijnlijk al alle feestzalen en fuiven in Vlaanderen in vuur en vlam gezet.”
De uitreiking van de cultuurprijs vond plaats tijdens Muzikantendag, hét ontmoetingsmoment voor muzikanten dat dit jaar voor de tiende keer georganiseerd door Poppunt. (DB)
Reacties
Wat een zelfingenomen blaaskaak. Vanmorgen interview : "ik heb twee kinderen en zo". Wie of wat is "en zo" ?
moet je daar geen echte vlaming voor zijn ,in plaats van zo n ikschijtopvlamingenfiguur die wel de eurokes van de vlaming in ontvangst neemt
@ Thorongil: dan moet ook die Daan-mens zijn politieke mening voor zichzelf houden, want ik krijg al jaaaren vreselijk 't schijt van deze omhooggevallen artistiek-doenerige en erg aanstellerige schepsels. En nu nog meer. Veel meer zelfs! Het is het soort klootjesvolk dat neerbuigend doet over alles dat ook maar enigszins de term "Vlaams' draagt (zie ook Jan Decleir, S.Hertmans, Dimitri Verhulst, etc...), maar wel een groot stuk van haar 'faam' (what's in a name) te danken heeft aan optredens en verschijningen in vet door de Vlaamse overheid gesubsidieerde zalen en cultuurcentra. Ik braak op dat soort opportunisten! In volle gulpen! Voilà mon cher!
Niet in mijn naam. Dank u. We hebben andere zangers/zangeressen in huis dan deze kinetische opgeblazen kikker. Ik veronderstel dat het Vlaams geld gretig in ontvangst zal genomen worden en bedanken met een Frans woordje.
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Film
-
In Beeld: Kiekjes uit Cannes

- Alec Baldwin werkt aan documentaire over Cannes
- Aaron Sorkin schrijft script voor Steve Jobs-film
- 'Meek’s Cutoff': Een prachtige psychowestern
Muziek
- Werchter Boutique uitverkocht
- Singles top 5 #20
- Isbells +Fanfarlo @ les Nuits Botanique
- Reissue: Carole King - The Legendary Demos
TV
- How To Make It In America: meer dan een New Yorkse Entourage
- VRT krijgt minder klachten over neutraliteit en objectiviteit
- TV-zender 2BE krijgt geldboete voor inbreuk op Media-decreet
- ‘CSI: Miami’ stopt er definitief mee
Strips
- Olivier Schwartz & Yann - Gringos Locos
- Guido Van Driel: Gasten
-
De eigenzinnige kijk van Karl

- Strip van de week: Schoonheid van François Schuiten






Join us on