Memorabel concert van Frank Zappa in 1981 op dvd
woensdag 19 januari 2011 om 09u12

Frank Zappa. Een briljant muzikant met een lelijke pornosnor.
The Torture Never Stops: het zou over de Belgische regeringsvorming of de terreur van kookprogramma’s op de beeldbuis kunnen gaan, maar zó visionair was Frank Zappa nu ook weer niet. The Torture Never Stops is gewoon de titel van een nieuwe concert-dvd met de registratie van ’s mans memorabele Halloween Show in het Palladium in New York anno 1981, ook bijna dertig jaar na datum een prachtige proeve van de prima performer, onweerstaanbare entertainer en heerlijk dwarse denker die hij was.
Want laten we maar meteen de hele gevel tegelijk intrappen: Zappa had vele gezichten. Sommigen vonden hem een briljante muzikant en onnavolgbare humorist, anderen versleten hem voor een kettingrokende weirdo met een lelijke pornosnor en een ongezonde hang naar lange gitaarsolo’s. Terwijl hij in werkelijkheid gewoon een briljante muzikant en onnavolgbare humorist was, zij het dan met een lelijke pornosnor en een hang naar lange gitaarsolo’s.
The Torture Never Stops biedt een aardige staalkaart van al die facetten. De agent-provocateur in Zappa heeft tussen de gebruikelijke copyrightpancartes aan het begin van de film een eigen mededeling binnengesmokkeld: ‘In some socially retarded areas, religious fanatics and ultra-conservative politicians violate your First Amendment Rights by attempting to censor rock & roll albums,’ staat er te lezen. ‘If there is a hell, its fires wait for them, not us.’
Voorts is het lachen, gieren, brullen met Zappa’s sarcastische kritiek op Ronald Reagan – die in 1981 nog maar net zijn intrek in het Witte Huis had genomen – en zijn heerlijke demarche tegen hypocriete tv-evangelisten met het hilarische trio The Meek Shall Inherit Nothing, Dumb All Over en Heavenly Bank Account uit de plaat You Are What You Is.
Wel jammer van de bijwijlen wel héél erg flitsende montage: epileptici kunnen maar beter een mondstuk bij de hand houden.
Vincent Byloo
Reacties
avantgardist, perfectionist (al had dat niks met de heersende normen te maken), met Zappa kan je alle kanten op. Wat hij nu voornamelijk was valt moeilijk te zeggen. Wat mensen hem meestal vergeten toe te schrijven is de meesterlijke manier waarop hij een band kon leiden en zijn visie over hoe een instrument moet klinken. Wisdom is the domain of the Wis... Music is the Best! Merci Frank.
Frank Zappa is misschien wel een van de meest complete muzikanten ter wereld, zij het wel dictatoriaal. Maar bovenal blijft Zappa een workaholic. De constante output van diverse albums in diverse genre's per jaar (zappa heeft zowel klassieke muziek, jazz, rock als bluesalbums gemaakt). Zijn invloed is niet te onderschatten, doch ondergewaardeerd.
Reageer
Opgelet: Het is niet mogelijk om anoniem te reageren. Uw loginnaam zal bovenaan uw reactie verschijnen.
Om een reactie te plaatsen, dien je geregistreerd te zijn:
Film
-
In Beeld: Kiekjes uit Cannes

- Alec Baldwin werkt aan documentaire over Cannes
- Aaron Sorkin schrijft script voor Steve Jobs-film
- 'Meek’s Cutoff': Een prachtige psychowestern
Muziek
- Werchter Boutique uitverkocht
- Singles top 5 #20
- Isbells +Fanfarlo @ les Nuits Botanique
- Reissue: Carole King - The Legendary Demos
TV
- How To Make It In America: meer dan een New Yorkse Entourage
- VRT krijgt minder klachten over neutraliteit en objectiviteit
- TV-zender 2BE krijgt geldboete voor inbreuk op Media-decreet
- ‘CSI: Miami’ stopt er definitief mee
Strips
- Olivier Schwartz & Yann - Gringos Locos
- Guido Van Driel: Gasten
-
De eigenzinnige kijk van Karl

- Strip van de week: Schoonheid van François Schuiten






Join us on